Myšlienka týždňa: ”Musíme siať okolo seba dobro a nestarať sa o to, čo vyrastie. Pre nás práca, pre Ježiša úspech. Nesmieme sa zľaknúť boja, keď ide o dobro blížneho.” ( Sv.Terezka z Lisieux )

Ľudové misie vo farnosti Partizánske 18. – 25. jún 2017

PROGRAM MISIÍ

Modlitba svätých misií

Dobrý Bože, prosíme Ťa o Tvoje požehnanie v misiách.
Daruj nám svoje milosti, aby obnova našej farnosti viedla všetkých k zmiereniu s Tebou a navzájom medzi nami.
Povzbudení Tvojimi slovami „proste a dá sa vám“ prosíme Ťa o oduševnenie, o dar ľútosti a opravdivú zmenu k lepšiemu.
Prenikni ohňom Ducha Svätého srdcia tých, ktorí nechcú prijať Tvoju milosť
a pomôž im k obráteniu.
Všetkých nás zapáľ ohňom odvahy aby sme sa vzájomne vedeli povzbudiť k účasti na týchto svätých misiách.
Nech Duch Svätý osvecuje misionárov svojim svetlom,
aby Tvoje slovo nimi ohlasované prinieslo spásonosný účinok.
Do tvojich rúk, Matka Božia, odovzdávame celú misijnú prácu našej farnosti.
Pomôž hriešnikom k obráteniu, posilňuj slabých a pochybujúcich,
a všetkých nás priveď k svojmu Synovi Ježišovi Kristovi. Amen.

Modlitba za misie

Bože Otče, ty si Láska a posielaš nám svojho Syna, Svetlo sveta.
Daj aby sme otvorili svoje srdcia počas milostivého času misií, a prijali tvojho Syna za nášho Pána, Vykupiteľa a Spasiteľa.

Duchu Svätý, posväcuj prácu misionárov a usmerňuj kroky všetkých nás, ktorí žijeme v tomto meste a farnosti.

Modlitba za farské misie

Dobrý a milosrdný Bože! Prosíme ťa o požehnanie pre misie, ktoré majú byť veľkými dňami premeny našej farnosti. Nech tento čas bude požehnaním pre všetkých obyvateľov našej farnosti. Chceme, aby všetci dospeli k poznaniu pravdy a boli spasení. K tomu je potrebná Božia milosť, preto s veľkou dôverou voláme: „Príď kráľovstvo tvoje!“ Pomôž nám dobre sa pripraviť na sväté misie,aby všetci veriaci v Ježiša Krista žili ako skutoční vyznávači lásky a odpustenia. Naplň nás túžbou zachrániť nielen seba, ale aj všetkých bratov a sestry, ktorí žijú vo tme hriechu a odvrátenia sa od Boha. Daj misionárom svetlo milosti, aby nás naučili, aká je Božia vôľa a čo nám slúži na spásu. Nech tvoje Božie slovo, ktoré budú ohlasovať, nás osvieti a poučí, uzdraví a posilní, posvätí a spasí. O to ťa prosíme skrze tvojho Syna Ježiša Krista. Amen.

Modlitba za farské misie

Otče bohatý na milosrdenstvo, skrze Tvojho Syna, ktorý sa stal človekom, aby nás vykúpil, pokorne Ťa prosíme, naplň darmi Ducha Svätého naše srdcia, aby v nás Sväté misie priniesli stonásobnú úrodu. Daj, aby sme v Božom milosrdenstve našli uzmierenie za naše hriechy a pokoj nášho srdca, aby sme získali vnútornú silu odporovať hriechu, obrátiť sa k tebe a aby sme našli tvoju dobrotivosť, ktorá láskavo odpovedá na ľudské pokánie.
Ó, Mária, Matka milosrdenstva, bedli nad všetkými, aby nevyšiel nazmar Kristov kríž, aby človek nezišiel z cesty dobra, nestratil vedomie hriechu, vzrastal vnádeji v Boha „bohatého na milosrdenstvo“, slobodne konal dobré skutky, ktoré mu Boh ponúka a takto nech je po celý život „na chválu jeho slávy“. Amen.

Veľký Bože, Ty neustále oživuješ a obnovuješ svoj ľud
a zahŕňaš ho darmi svojej milosti,
daruj otvorené srdce všetkým ľuďom našej farnosti a celého mesta,
aby sme počúvali Tvoj hlas.
Na príhovor svätého (spomenie sa patrón kostola), daj nám ducha pokánia a obrátenia,
aby sme dokázali zanechať starý a hriešny spôsob života
a začali žiť nový život v Kristovi.
Zošli dary Ducha Svätého na misionárov, ktorí naše farské misie budú viesť,
aj na každého z nás, aby sme sa na ne dobre pripravili
a využili ich na svoje osobné posvätenie.
Bez hriechu počatá Panna Mária,
oroduj za nás, ktorí sa k Tebe utiekame.
Amen.