Myšlienka týždňa: ”Musíme siať okolo seba dobro a nestarať sa o to, čo vyrastie. Pre nás práca, pre Ježiša úspech. Nesmieme sa zľaknúť boja, keď ide o dobro blížneho.” ( Sv.Terezka z Lisieux )

Sestry Vykupiteľky

Od 1.novembra 2013 v našej farnosti pôsobia rehoľné sestry z kongregácie sestier Božského Vykupiteľa (SDR).

Momentálne vo farnosti pôsobia tri rehoľné sestry:.  sr. Anzelma, sr. Jána Pavla a sr. Pia. Sestry bývajú v našom farskom objekte na ul. Škultétyho 170/4. Pôsobia v Oáze medzi bezdomovcami, opustenými deťmi matkami a starými ľuďmi a chorými v domove.

logoLogo:

Línie kríža nie sú úplne uzavreté.

Tým je vyjadrené to, čo sv. Pavol píše v liste Kolosanom 1,24: “ …na vlastnom tele dopĺňam to, čo chýba Kristovmu utrpeniu.“

Dva v sebe sa prelínajúce kruhy poukazujú na Božskú a ľudskú prirodzenosť nášho Vykupiteľa.

„I náš život musí byť založený na utrpení

a zmŕtvychvstaní Vykupiteľa.“

matka_alfonzaMatka Alfonza Mária

Alžbeta Eppinger