Myšlienka týždňa: Leto je pre mnohých príležitosťou pre oddych. Je to tiež vhodný čas na to, aby sme sa starali o medziľudské vzťahy. (Pápež František)

DUŠIČKOVÉ ODPUSTKY SA AJ TENTO ROK ROZŠIRUJÚ NA CELÝ NOVEMBER

Plnomocné odpustky pre duše zosnulých bude, tak ako minulý rok, možné získať po celý mesiac november 2021. Oznámila to dnes Apoštolská penitenciária s vysvetlením, že vypočula prosby viacerých biskupov v súvislosti s pretrvávajúcou pandémiou. Dá sa tak ľahšie predísť veľkému zhlukovaniu ľudí.

„Z obnovenej veľkodušnosti Cirkvi budú veriaci určite čerpať zbožné predsavzatia a duchovný elán, aby svoj život riadili podľa evanjeliového zákona, v synovskom spoločenstve a oddanosti pápežovi, viditeľnému základu a pastierovi Katolíckej cirkvi”, píše sa v tohtoročnom dekréte Apoštolskej penitenciárie.

Zdroj: vaticannews , Tkkbs, SaletiniRozkvet