Myšlienka týždňa: „Medzi všetkým veľkým a chvályhodným, čo môže byť na svete, je žitá a praktizovaná láska to jediné, čo zostane a bude svietiť najjasnejším svetlom až naveky: "Láska nikdy nezanikne." ( Sv. Ján XXIII. )

Biskupi Slovenska zablahoželali Svätému Otcovi k 11. výročiu zvolenia

Foto: Vatican Media

Bratislava 13. marca (TK KBS) Biskupi Slovenska zablahoželali pápežovi Františkovi k 11. výročiu zvolenia do služby Petrovho nástupcu. Uviedli to v liste, ktorý prinášame v plnom znení.

Vaša Svätosť,

v mene všetkých biskupov Slovenska Vám čo najsrdečnejšie blahoželám k výročiu zvolenia do služby Petrovho nástupcu a prosím Pána, aby Vás obdaril zdravím a všetkými milosťami potrebnými pre Váš úrad.

Prosím Všemohúceho, aby Vás na príhovor Sedembolestnej Panny Márie i svätého Františka, Vášho patróna, posilňoval svojím Duchom a Vaše slová a skutky i naďalej prinášali Cirkvi a ľudstvu nádej.

Dovoľte mi, aby som Vás ubezpečil o našich modlitbách za Vás a na Vaše úmysly. Osobitným spôsobom zverujeme spolu s Vami pod ochranu nebeskej Matky národy sužované vojnou.

S prejavmi synovskej úcty,

Mons. Bernard Bober
predseda Konferencie biskupov Slovenska
košický arcibiskup metropolita

Argentínsky kardinál Jorge Mario Bergoglio SJ bol zvolený za pápeža pred 11 rokmi – 13. marca 2013. Prijal meno František. Je vôbec prvým pápežom s týmto menom. Stal sa 266. hlavou Katolíckej cirkvi. Ide o druhého pápeža v treťom tisícročí. Nahradil nemeckého predchodcu Benedikta XVI., ktorý sa vzdal svojho úradu. V septembri 2021 Svätý Otec František navštívil Slovensko.

Zdroj: TK KBS,